POLECAMY
Boże ciało Harmonogram wycieczek Wynajem Subwencja

Pienińskie Centrum Turystyki

Pienińskie Centrum Turystyki to podmiot gospodarczy, kontynuujący działalność Biura Obsługi Ruchu Turystycznego (BORT), które działało przy Oddziale Pienińskim PTTK w Szczawnicy przez dziesiątki lat.  Na mocy porozumienia Zarządu Oddziału z prywatnym przedsiębiorcą, który na rynku turystycznym działa od kilkunastu lat, doszło w kwietniu 2009 roku do wydzierżawienia zarówno obiektu biura, jak i znaku firmowego PTTK, pod którym nowy operator prowadzi działalność organizatora turystyki. Działalność PCT jest kontynuacją najlepszych tradycji organizacji turystyki prowadzonej przez Oddział Pieniński PTTK w Szczawnicy już od lipca 1893 roku.

Pienińskie Centrum Turystyki Pienińskie Centrum Turystyki Pienińskie Centrum Turystyki

Szczawnica, pod kątem turystycznym, jest miejscowością specyficzną. Znana jako cenione uzdrowisko, ze swymi cennymi wodami mineralnymi, ale  też miejscowość wypoczynkowa. Przyciąga przez cały rok turystów, kuracjuszy, letników, ale też liczne wycieczki szkolne i zakładowe, zielone szkoły, kolonie, oazy i inne grupy. Każdej zaś kolejnej zimy przybywa nowych fanów uprawiania sportów zimowych w naszej okolicy. Nasze miasto, już od XIX wieku, jest niezwykle popularnym punktem wypadowym w Pieniny (Małe i Centralne), Beskid Sądecki, Magurę Spiską, czy sąsiednie krainy historyczno-geograficzne (Spisz, Podhale). Nasza bogata i niezwykle zróżnicowana oferta skierowana jest do każdego rodzaju klienta i mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zapraszamy Państwa do bliższego zapoznania się głównie z propozycją wycieczek. Są tu i krótkie popołudniowe spacero-wycieczki, jak i całodniowe eskapady do ciekawych przyrodniczo, czy historycznie miejsc. Szczególnie gorąco polecamy wypady na słowacką stronę, jako że bliskie sąsiedztwo Spiszu, krainy o niezwykle ciekawej, zagmatwanej historii i o wyjątkowo malowniczych zakątkach, daje szerokie możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Wycieczki zawsze odbywają się pod opieką naszych Przewodników, którzy przybliżą Państwu ciekawą historię odwiedzanych miejsc i uwrażliwią na piękno i ogromną wartość bliższych i dalszych okolic.

Pienińskie Centrum Turystyki Biała Woda Pienińskie Centrum Turystyki

Pienińskie Centrum Turystyki prowadzi działalność na podstawie zaświadczenia o Wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej o numerze 1607/2001 wydanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. Na organizacje imprez turystycznych mamy Zaświadczenie Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych wydanych przez Marszałka Województwa Małopolskiego o numerze Z/16/2009. Siedziba biura znajduje w  centrum Szczawnicy, przy ulicy Głównej 1.

Pienińskie Centrum Turystyki zawarło umowę  o udzielenie Gwarancji Ubezpieczeniowej nr M204293 zwanej dalej polisą. Gwarancja ubezpieczeniowa obowiązuje od 01.05.2015r. do dnia 30.04.2016r. Polisa została wystawiona przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z siedzibą przy ulicy Jasnej 14/16a, 00-041 Warszawa.

 do_gory